Kilka słów o nas

Kaczmarek Malewo jest największąrodzinnąprywatną firmą w swojej branży

Należymy do ścisłej czołówki producentów systemów instalacyjnych z tworzyw sztucznych.

Historia

Głównym profilem działalności naszej firmy jest produkcja wyrobów z tworzyw sztucznych.

Historia spółki sięga 1985 roku, kiedy to swoją działalność – od produkcji folii galanteryjnej i technicznej ze zmiękczonego PVC – rozpoczęła firma PPHT Barbara Kaczmarek – Malewo, zarządzana przez czterech braci. uruchomiona wytwórnia produkowała folię na okladki zeszytowe, podszewki do torebek, folie na drzwi harmonijkowe, wózki dzieciece oraz materace. Do 1994 roku firma byla jednym z głównych dostawców tego materiału dla zakładów FSO, które nasz produkt montowały w drzwiach samochodów.

Dotychczasowa produkcja folii przynosiła coraz większe zyski, ale bracia myśleli o wytwarzaniu rur z PVC, które wówczas stawały się coraz bardziej poszukiwane na rynku. Młodzi przedsiębiorcy nie dali za wygraną. Zmielili tylko taktykę: do celu podążali małymi krokami.Wreszcie gdy nadszedł odpowiedni moment, inwestycja ruszyła. Rozpoczęli więc od wyrobów najprostszych, czyli rur osłonowych oraz rur kanalizacyjnych z PVC o niewielkich przekrojach.

W kolejnych latach na bazie zdobytych doświadczeń, wprowadziliśmy i poszerzyliśmy zakres produkcji o systemy wodociągowe, gazowe i kanalizacji sanitarnej.

  • 1985 – Rozpoczęliśmy produkcję folii z PVC
  • 1991 – Powstanie pierwszej hali produkcyjnej oraz zakup pierwszej wytłaczarki do produkcji rur
  • 1993 – Nowe linie technologiczne do produkcji rur kanalizacyjnych i ciśnieniowych dużych średnic
  • 1997 – Powstanie nowej hali produkcyjnej w Piaskach
  • 1999 – Wprowadzenie na rynek nowego systemu studni kanalizacyjnych
  • 2003 – Zapoczątkowanie produkcji kanalizacji zewnętrznej dużej średnicy K2-Kan
  • 2012 – Dodanie do asortymentu skrzynek rozsączających Hydrobox
  • 2014 – Uruchomienie linii produkcyjnej K2-XXL

Opis firmy

RODZINNA FIRMA

Od ponad 30 lat Firma Kaczmarek Malewo istnieje w rodzinnej miejscowości Malewo w Wielkopolsce.

Dzięki zasadom lojalności, uczciwości i budowaniu sukcesu na zaufaniu, firma nadal jest zarządzana rodzinnie.

Daje to poczucie bezpieczeństwa właścicielom oraz wszystkim pracownikom. Zawsze możemy na sobie polegać.

PRACA TO WSPÓŁPRACA

Sukces firmy nie byłby możliwy gdyby nie zaangażowanie, odpowiedzialność i profesjonalizm zatrudnionych w niej ludzi. Nasi pracownicy, niezależnie od stanowiska które zajmują, są w pełni świadomi zasad funkcjonowania firmy. Przez co lepiej rozumieją i utożsamiają się z jej celami.

Tak jak fachowość, ważna jest także dobra atmosfera. O tym, że w firmie stwarzamy sprzyjający klimat do pracy i współpracy może świadczyć fakt, że rotacja wśród pracowników jest na bardzo niskim poziomie. Tworzymy zgrany, profesjonalny zespół.

Tylko tak można osiągnąć prawdziwy sukces.

LOGISTYCZNIE, LOGICZNIE, NOWOCZEŚNIE

Aby zapewnić Klientom najwyższą jakość zarówno produktów jak i usług, ze szczególną starannością podchodzimy do zagadnień logistycznych.

Nad problemem sprawnego magazynowania czuwa nowoczesny system komputerowy, który zarządza i koordynuje pracę magazynów i hurtowni.

Pozwala to na bieżąco monitorować sytuację i sprawdzać czy poszukiwany produkt znajduje się w magazynie. Znacznie usprawnia to realizację zamówień, a tym samym zapewnia satysfakcję Klientów.

ZADOWOLONY KLIENT

Istniejemy, by zapewnić satysfakcję Klientom. To podstawa naszego funkcjonowania i wszelkich działań podejmowanych w firmie.

Elastyczność to jedna z tych cech, która sprawia, że ciągle rośnie zaufanie odbiorców do naszej firmy.

Kompleksowe zaopatrzenie inwestycji budowlanych zapewnia komfort pracy odbiorcom naszych produktów.

Odpowiedzialność w kontaktach z Klientami gwarantuje, że współpraca nawet przy bardzo dużych inwestycjach, zawsze przebiega sprawnie i bez zakłóceń.

ROŚNIEMY W SIŁĘ

Firma Kaczmarek Malewo nieprzerwanie poszerza asortyment. Nie byłoby to możliwe bez powiększania samej fabryki. W ciągu 12 lat istnienia nastąpił znacząco jej rozwój.

W 1991 roku, kiedy rozpoczynaliśmy działalność, powierzchnia hal produkcyjnych wynosiła 1 100m2, a teren przedsiębiorstwa liczył 5 000m2. Dzisiaj hale produkcyjne i magazyny kryte zajmują powierzchnię dziesięciokrotnie większą – 11 100m2. Jeszcze większe zmiany widoczne są na obszarze zajmowanym przez fabrykę – to blisko 96 000m2.

INWESTYCJE W PRZYSZŁOŚĆ

Nowe wyzwania, jakie stawia rynek, dopingują nas do nowych inwestycji.

Nie szczędzimy sił i środków, aby innowacyjność była naszym najpoważniejszym atutem. Dążymy do tego, by firma była identyfikowana przez Klientów jako producent kreatywny i nowoczesny.

Najnowsza realizacja firmy to wdrożenie produkcji zbiorników z rur strukturalnych K2-Kan XXL z PE lub PP. Do produkcji tego systemu wykorzystujemy jedną z najnowocześniejszych linii produkcyjnych w Europie.


Jakość

Stała i niezmienna jakość – to priorytet firmy Kaczmarek. Wysoko wykwalifikowana kadra i specjalistyczny sprzęt w laboratoriach firmy, gwarantują nieustanną kontrolę nad produkowanym asortymentem. Nowoczesne linie technologiczne do produkcji rur i kształtek, wsparte najnowszej generacji technologiami, pozwalają nam uzyskać produkty o wysokiej jakości, odpowiadającej wymaganym normom.

Surowce

Stałą jakość oferty i niezmienne parametry produkcji zapewnia nam również zakup surowca zawsze u tych samych, sprawdzonych producentów. Około 90% komponentów niezbędnych do produkcji wyrobów z PVC pozyskujemy od polskich dostawców, natomiast surowiec do wyrobów z PP i PE dostarczają nam kontrahenci zagraniczni.

Oficjalnym potwierdzeniem wysokiej jakości wyrobów firmy Kaczmarek Malewo
są certyfikaty:

ISO 9001 i ISO 14001


Wspieramy

Od wielu lat firma KACZMAREK wspiera liczne instutucje. Zarówno lokalne, jak i spoza regionu. Szczególną opieką otoczony jest Dom Dziecka w Bodzewie, ponieważ dobro dziecka jest wartością nadrzędną, wymagającą preferencyjnego traktowania w porównaniu z innymi interesami osób fizycznych i prawnych.

Dom dziecka w Bodzewie

Dom dziecka w Bodzewie


Sponsorujemy

POLSKI KLUB ŻUŻLOWY
UNIA LESZNO

Na swoim koncie posiada czternaście tytułów mistrzów Polski. Pod względem dorobku medalowego w DMP Unia Leszno jest najbardziej utytułowanym klubem w Polsce.

ZAWODNIK
PRZEMYSŁAW PAWLICKI

Polski żużlowiec. Srebrny medalista Drużynowych Mistrzostw Polski (2008, 2014). Syn Piotra Pawlickiego, starszy brat Piotra Pawlickiego juniora. Wychowanek Unii Leszno.

ZAWODNIK
KRZYSZTOF KASPRZAK

Polski żużlowiec. Aktualny indywidualny mistrz Polski i 3-krotny indywidualny wicemistrz Polski (2009, 2010, 2013).

ZAWODNIK
PIOTR PAWLICKI

Vice Mistrz Polski (2014). Syn Piotra Pawlickiego, młodszy brat Przemysława Pawlickiego. Wychowanek Unii Leszno.

KOLARSKI KLUB SPORTOWY
KKS GOSTYŃ

W lutym 1992 roku z inicjatywy Waldemara Minty odbyło się zebranie założycielskie powołujące do życia stowarzyszenie sportowe pod nazwą Kolarski Klub Sportowy ,,Gostyń” , które zostało zarejestrowane w Sądzie Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Poznaniu w dniu 24 marca 1992 roku W zebraniu uczestniczył pan Andrzej Kaczmarek, który wszedł w skład komisji rewizyjnej, pozostając w niej do dnia dzisiejszego.

Po kilku latach systematycznego szkolenie i ciągłego doposażania w sprzęt, środki transportu, zaczęła sie droga sukcesów sportowych. Medale w szosowych i torowych Mistrzostwach Polski Mateusza Mroza, Marka Wesołego skutkowały startem w Mistrzostwach Świata Juniorów w Hiszpanii (1998 r) i zdobyciem 6 miejsca. oraz Mistrza Polski Elity w 2004 r. Kolejne sukcesy wiążą sie z Hubertem Krysiem, Adamem Adamkiewiczem i Adamem Dudziakiem ( Górskim wicemistrzem Polski). Wszyscy kontynuowali karierę w grupach zawodowych. Ostatnie trzy lata należą do największych osiągnięć sportowych, złoty medal w indywidualnej jeździe na czas Karola Zduna, srebrny medal Karola Wolnego, brązowy Łukasza Marcinkowskiego w Szosowych Mistrzostwach Polski, srebrny Mikołaja Koniecznego w kolarskich przełajach, 3 miejsce w jeździe dwójkami, 4 miejsce w drużynie torowej, 5 miejsce w jeździe drużynowej na szosie. Pasmo sukcesów nieodłącznie związane jest ze wsparciem finansowym jakiego udziela firma Kaczmarek.


Partnerzy