Tragi IFAT 2018 w Monachium

Back to Aktualności
Category: Targi

Tragi IFAT 2018 w Monachium

W dniach 14 – 18 maja 2018 r. w Niemczech, w Monachium odbyły się jedne z największych Międzynarodowych Targów Wody, Ścieków i Odpadów IFAT. W tym roku targi zebrały rekordową liczbę gości: ponad 141 tysięcy profesjonalistów branży wod-kan ze 160 państw świata przyjechało do Monachium, żeby zobaczyć najnowocześniejsze i najskuteczniejsze rozwiązania dotyczące oczyszczania ścieków oraz gospodarowania odpadami, które zostały zaprezentowane przez 3305 wystawców z 58 krajów. Nie zabrakło zarówno wśród odwiedzających jak i wystawców także Polaków.

Ponad połowa odpadów w Niemczech to pozostałości inwestycji budowlanych i prac rozbiórkowych. Każdego roku w tym kraju zbieranych jest około 210 mln ton takich śmieci. Dlatego utylizacja odpadów była jednym z ważniejszych tematów poruszanych podczas targów IFAT 2018. Otwarciu wydarzenia towarzyszyli m.in. Svenja Schulze, federalny minister środowiska, ochrony natury i bezpieczeństwa nuklearnego oraz bawarski minister środowiska i ochrony konsumentów, dr Marcel Huber.

Połączone cyfrowo pompy, pojemniki na odpady z czujnikami, nowoczesne rury i sprzęt do ich monitoringu – to tylko niewielka część nowych rozwiązań, które przedstawiono podczas targów IFAT 2018. Zainteresowanie nowymi technologiami było ogromne: liczba uczestników wzrosła od poprzedniej edycji o 7%, a wystawców – o 4%. Spowodowała je, jak podkreślają organizatorzy, wzrastająca świadomość konsumentów.

Serdecznie chcielibyśmy podziękować, wszystkim gościom oraz przyjaciołom, którzy odwiedzili nasze stoisko i dzielili się aktywnie swoim doświadczeniem a także poglądami. Spotkania o podobnym charakterze mają bardzo korzystny wpływ na rozwój branży wodno-kanalizacyjnej. Liczymy na to, że każda kolejna edycja IFAT będzie również bogata w interesujące dyskusje oraz efektywne rozwiązanie aktualnych problemów branży, i będzie tym zachęcać do brania udziału jeszcze większą liczbę gości. Dziękujemy wszystkim uczestnikom Międzynarodowych Targów Wody, Ścieków i Odpadów IFAT w Monachium, a także zapraszamy do brania udziału w kolejnych spotkaniach branżowych zorganizowanych przez firmę Kaczmarek Malewo sp.j.

Kolejna okazja do obejrzenia wszystkich wystawców dopiero za dwa lata 4 – 8 maja 2020.

 

Back to Aktualności